Medya Hatay Haber

afdah site

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yeni yasama yılından beklentiler var

Yeni yasama yılından beklentiler var
2 views
02 Ekim 2019 - 16:55

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, yeni yasama yılının açılışı dolayısıyla yayınladığı mesajında, memur ve emeklilerin beklentilerini dile getirdi. “Geçtiğimiz gün elektriğe yapılan yüzde 15 oranındaki zam da memurlara yapılan maaş artışlarının ekonomik gerçeklerle örtüşmediğini bir kere daha ortaya koymuştur” diyen Şahin, “Çalışan ve emeklilerimiz özellikle Bütçe Kanununda toplu sözleşmenin defolarının düzeltilmesi ve alım güçlerinin biraz olsun korunması için milletvekilleri ve siyasi partilerimizden beklenti içindedir” dedi.

İl Başkanı Şahin değerlendirmesinde, şunlara değindi:  “TBMM Yeni Yasama yılına başlarken, toplumun her kesiminin olduğu gibi kamu çalışanları ve emeklilerin de yeni yasama yılından beklentileri var. Masanın işleyişi, yetkili konfederasyonun beceriksizliği ve Kamu İşveren tarafının bütçe dengeleri söylemleri ile geride bıraktığımız toplu sözleşme dönemi memur ve emekliler için tam bir hüsran olmuştur.

Geçtiğimiz gün elektriğe yapılan yüzde 15 oranındaki zam da memurlara yapılan maaş artışlarının ekonomik gerçeklerle örtüşmediğini bir kere daha ortaya koymuştur. Son bir yıl içerisinde doğalgaz %53,8, tütün ve çay %50, meyve %25, sebze %13, ortalama gıda harcamaları %17, ulaşım %14,5, kira %12 zamlanmışken son yapılan zamla birlikte elektrik fiyatlarındaki yıllık artış da %43’lere ulaşmıştır. Dolayısıyla çalışanlara yapılan maaş artışları, harcamalara gelen zamların oldukça altında kalmakta, maaşlar erimekte, mutfak yangın yerine dönmekte, çalışanın bütçesi sürekli açık vermektedir.  

Bütün bu gelişmeler, 2020 yılının tüm çalışanlar açısından bir kâbusa döneceğini göstermektedir. Gerek Merkezi Yönetim Bütçesi gerekse diğer kanunlarla gelir dağılımını iyileştirmek, çalışanların yaşadığı sıkıntıyı gidermek TBMM’nin elindedir.

Çalışan ve emeklilerimiz özellikle Bütçe Kanununda toplu sözleşmenin defolarının düzeltilmesi ve alım güçlerinin biraz olsun korunması için milletvekilleri ve siyasi partilerimizden beklenti içindedir.   TBMM ve Milletvekillerimizden memur sorunlarını çözecek girişimler beklemekteyiz. Türkiye Kamu-Sen olarak bizim mücadelemiz toplu sözleşme süreci ile sınırlı değildir. Her platformda, her ortamda memurlarımızın yararına olacak girişimlerin takipçisiyiz. “ dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
voir film

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

short haircutsshort hairstylesshort haircuts for black womenshort haircuts for women

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: