Medya Hatay Haber

afdah site

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yılancı: Bakan bizi bir türlü anlamadı

Yılancı: Bakan bizi bir türlü anlamadı
3 views
05 Ekim 2019 - 11:36

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı Hatay’da sendika üyeleriyle buluştu. Kahvaltı VE istişare programında konuşan Yılancı Toplu sözleşmede yaşanan sıkıntılara değinerek, “Bakan Hanım, bizi bir türlü anlamadı. İstediğimizi alamadığımız için üzgünüm” ifadelerini kullanarak haklarını almak için her zaman gayret edeceklerini söyledi.

Cumartesi günü Hatay Gastronomi evinde gerçekleşen Kahvaltı ve istişare programına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı’nın yanı sıra Büro Memur-Sen Hatay 1.Nolu Şube Başkanı Mürsel Güler, Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, STK temsilcileri ve Büro Memur-Sen üyeleri katılım gösterdi.

BİZİM MAAŞIMIZ 4+4 İLE OLMUYOR

İstişare programında konuşan ve toplu sözleşmede yaşanan sıkıntılara değinen Yılancı, “Biz genel başkan olarak değil, sizlerin yol arkadaşı, çalışma arkadaşı olarak buradayız. Başkanlıklar gelip geçicidir. Gönüllerde kuracağımız iyilikler kalıcıdır. Sözün sahibi sizsiniz. Bu buluşmayı da o yüzden yapıyoruz. Toplu sözleşme sürecinde anlatmak istediğimiz var. 7 aydır genel başkan olarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Son 3 ay toplu sözleşme sürecinde tüm bakanlıklarla görüştük. Biz Büro-Memur-Sen olarak devletin omurgasını temsil ediyoruz. Sahadan aldığımız çalışmaları bakanlıklarımıza ilettik. Masa da görüşürken, Dış İşleri bakan yardımcımız bizi çok savundu. Biz toplu sözleşme masasına oturduğumuzda 81 ilde nerede sıkıntı varsa hepsini anlattık. 96 madde ile toplu sözleşme masasına gittik. Biz 8 Bakanlık temsil ettiğimizi ifade ederek 2 gün boyunca görüşmeye başladık. Nedense bizim anlattıklarımızı anlamayan insanlar vardı orada. Bakan Hanım, bizi bir türlü anlamadı. İstediğimizi alamadığımız için üzgünüm. Bize 4+4’ü diretmekten başka bir şey yapmadılar. Bizim maaşımız 4+4 ile olmuyor. İş kollarımıza göre kazanımlarımız üzerinden oluyor. Biz sadece hakkımızı istedik.” diyerek sendikanın tüm haklarını gözetlemeye devam edeceklerini ifade etti.

BAKAN’IN YAKLAŞIMI BİZLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ

Büro Memur-Sen Hatay 1.Nolu Şube Başkanı Mürsel Güler Hataylı üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında ise “Değerli arkadaşlar bir toplu sözleşme sürecini de geride bıraktık sendikamız kamu çalışanı üyelerimizin hak ve menfaatlerini özellikle gelir düzeyinin yükseltilmesinin yanında sosyal ve özlük haklarını iyileştirilmesi konularında toplu sözleşme öncesinde kamu kurumlarını KİK toplantılarında bakanlıkların üst düzey yöneticileri ile gerekli görüşmeler yapılarak tutanak altına alınmıştır. Sendikamızın yetkili organlarında görevli başkanlarımız da toplu sözleşme öncesi her alanda gerekli görüşmeleri yapmış yoğun bir çalışma sonrası toplu sözleşme masasına oturulmuştur.

Ancak üzülerek söylemek isterim ki hükümetin biz kamu emekçileri çalışanlarının hak ve taleplerinin maalesef görmezden gelmiştir. Bu görmezliğin karşı tarafa ilahi adalet adına hakkaniyet olarak ta mutlaka bir faturası olacaktır.8 bakanlık hizmet kolunda temsili bulunduğumuz sendikamız bakan ve bakan yardımcıları ile defalarca görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmeler olumlu sonuçlanmış ise de toplu sözleşme sorumlu bakanı yaklaşımı bizleri hayrete düşürmüş hayal kırıklığına uğratmıştır.”

HİÇBİR DEĞİŞİKLİK ÖNGÖRMEDEN ONAYLADILAR

“Genel merkezimiz de bu duyarsızlığa tepkisiz kalmamıştır. Ankara’da her alandı işi bırakma çalışma bakanlığı önünde cüzdan bırakma 81 ilde eş zamanlı basın açıklamaları yapılmıştır. Bu süreçte büro memur sen dimdik ayakta durmuştur. Ne yazık ki diğer sendikalar kamu sen ve KESK aynı masada olmalarına rağmen kendi tekliflerinin arkasında durmadıkları gibi günah keçisi olarak Memur-Sen’i gösterme nezaketsizliğini yapmışlardır. Bildiğiniz üzere toplu sözleşme uyuşmazlığın sonunda hakem heyetine gitmiş maalesef üzülerek söylüyorum hakem heyeti de hiçbir irade ortaya koymadan Noter görevi üslenmiş hiçbir değişiklik öngörmeden onaylamıştır” şeklinde konuştu. Haber&Foto: Mahmut TUNCAY

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
voir film

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

short haircutsshort hairstylesshort haircuts for black womenshort haircuts for women

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: