Medya Hatay Haber

afdah site

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Savaş, ağır başlasakta 4.0’dayız

Savaş, ağır başlasakta 4.0’dayız
4 views
07 Kasım 2019 - 13:08

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından desteklenen ‘’Hatay İli Karbon Ayak İzi Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı’ kapanış toplantısı gerçekleşti.

Hatay İli Karbon Ayak İzi Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı’ kapanış toplantısına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, UNPD Türkiye Mukim Temsilci yardımcısı Sukhrob Khojimatov, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci, UNPD Türkiye Proje Müdürü Sertaç Turhal, Büyükşehir Belediyesi Kurum Müdürleri ve ilgili personeli ve STK temsilcileri katılım gösterdi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELE ETMEK İSTİYORUZ

Çalıştaylarda, mevcut durumu değerlendirerek, sektörel azaltım eylemleri çalışılıp bu noktada Hatay ilinde uygulanabilir ve herkesçe kabul edilebilir azaltım stratejilerinin seçilmesinde paydaşların görüşleri alınarak projenin bir sonraki adımı olan sera gazı azaltım eylemleri ve stratejilerinin belirlenmesi sağlanırken, Proje hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “İnsanoğlu ilk baştan itibaren teklonojiyi belki ağır aksak kullanmayı başlamış ama şuan endüstri 4.0’dayız. Artık 30 yılda bir icat yapılırken, şimdi günde bir icat yapılıyor. Bunlar için ise enerji gerekiyor. Bu süreçte bilim insanları atmosferleri görünce durumu anlamışlar. Küresel iklim değişiklikleri artık hepimiz bir gerçeği. 3 günlük yağmur yarım saatte yağar hale geliyor. Ortaya çıkan bu durumu da yine bilim insanları araştırmaya başlıyor. Sonuç itibariyle teknoloji geliştikçe karmaşıklık artıyor ve bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bunu önemsiyoruz. İklim Değişikliği ile mücadele etmek istiyoruz. Yaptığımız projeler ile Hatay’ın birçok yerinde Arıtma tesisleri kazandırdık. Alt yapıyı hayata geçirmek için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. Haber&Foto: Mahmut TUNCAY

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
voir film

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

short haircutsshort hairstylesshort haircuts for black womenshort haircuts for women

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: