Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Yurtdışında Ziyaretlerde Bulunuyor

CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Yurtdışında Ziyaretlerde Bulunuyor
13 views
13 Şubat 2020 - 9:37

Aralarında CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un da bulunduğu TBMM Dışişleri Komisyonu Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Alt Komisyonu üyelerinden oluşan heyet, Almanya, Hollanda ve Belçika’yı kapsayacak ziyaretlerinin ilk ayağı olan Berlin’deki temaslarını tamamladı.

Heyet Berlin’de ilk olarak Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek Almanya’daki Türk toplumunun sorunlarını dinledi. Büyükelçilikte Din Hizmetleri Ataşesi, Aile ve Çalışma, Adalet, Eğitim ve İçişleri Müşavirleri ile de görüşen heyet, burada teknik konularda bilgi aldı. Heyet daha sonra Federal Meclis AB İşleri Komisyonu üyesi Oliver Wittke, CDU milletvekili Markus Grübel, SPD milletvekili Uli Grötsch, Yeşiller milletvekili Ekin Deligöz ile görüştü.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Almanya’ya geldiklerinde ırkçılık üzerinden bir siyaset yapıldığını gördüğünü ifade etti. Güzelmansur, iki ülke parlamenterleri ve toplumu arasındaki diyaloğun çok önemli olduğunun altını çizerek, “Bizim kendimizi iyi anlatamadığımızı anladım. Bu komisyonumuzun bu açığı gidereceğine inanıyorum. Sosyal medya üzerinden Türklere ırkçılık kampanyası başlatıldığını müşahede ettik. Şu an komisyonun en önemli maddelerinden birisi, bu mesele” dedi.Parti Denizli milletvekili Ahmet Yıldız ise görüşmelerde en önemsediği konunun Alman parlamenterlerin bu komisyonun kurulmuş olmasından ve ziyaretten duydukları memnuniyet olduğunu kaydetti. Geçmiş yıllara göre Almanya’daki Türk toplumunun sorunlarının farklılık gösterdiğine ancak yine de benzer sorunların bulunduğuna dikkati çeken Yıldız, “Temel sorun, iki ülkenin ortak anlayışla hareket etmeleri. Sürekli sataşarak, meydan okuyarak bu işler olmuyor. Türk-Alman ilişkileri çok önemli ilişkiler. Buradaki toplum artık 20 yıl öncesine göre iki ülke ilişkilerine daha çok katkıda bulunacak düzeyde” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi:
paykwikpaykwikpaykwik paykwik bozummarmaris günlük turlarmarmaris tekne turlarıMarmaris Tekne kiralama