Medya Hatay Haber

afdah site

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Dünya, Ülkene Şapka Çıkarıyor

Dünya, Ülkene Şapka Çıkarıyor
Abdulaziz kahraman
Abdulaziz kahraman( a.azizkahraman@hotmail.com )
41 views
08 Nisan 2020 - 18:17

Sen bu ülkeyi neden yaptıklarıyla değil de yapmadıklarıyla eleştirmeye çalışıyorsun. Bu anlamakta gerçekten zorluk çekiyor insan. Dünya krizi yönetemiyor. Herkes birbirini suçlamakla meşgulken sen yapılanların yetersiz olduğunu söylemekle iç siyaset yapmaya devam et. Ama Ülkeler kendilerine gönderilen tıbbı ve gıda yardımlarına şükranlarını dile getiriyor.

Türkiye’nin Koronavirüs(Cocid-19) ile mücadelede aldığı tedbirlerin bugün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Dünyanın salgın karşısında kriz yönetimini eline gözüne bulaştırdığı bir dönemde önceden alınan tedbirler bugün ülkenin dünyaya neler yaptığı ile ilgili veriler göstermesi adına mutluluk verici olması insanı elbette duygulandırıyor.

Peki, Türkiye Bu Noktaya Nasıl Geldi

Yurt genelinde başlattığı ulusal tedbirlerle öncelikle insanların ihtiyaçlarını karşılama adına illerde ‘İl Pandemi’ kurulları oluşturularak krizin yönetiminde bilim kurulunu ve Ankara ile birlikte koordineli çalışması sağlandı.

Sosyal Vefa, Örnek Bir Dayanışma

İhtiyaçların karşılanması adına toplumsal düzeni sağlamak önemliydi. İlk yapılan icraat: iller, ilçeler ve hatta beldelere bazında sosyal vefa grupları oluşturarak halkın ihtiyaçlara kolay ulaşımı sağlandı.

Maskeyi Bulmak Kolay

İlk günlerde koca koca hocalarında üzerinde anlaşamadığı maske kullanımının gerekliliği noktasında, her şeye rağmen ön alındı. Özellikle Milli eğitim Bakanlığı’na bağlı meslek liselerinde maske üretimine geçmek ve bunu tüm Türkiye’ye yaymak bugünlerde dünyanın yaşadığı sıkıntıyı öngörmek adına önemli bir hamle olsa gerek.

Sağlık İçin Öngörüler Erken Düşünüldü

Covid-19 ile mücadelede sağlığına kavuşan kişilerden alınan kan örnekleri üzerinden üretimine geçilen, hatta hastalara uygulanmaya başlanan tedavi üzerinde günler öncesinden başlatılan çalışma ve hatta kriz dönemine istinaden depolarda saklanılan 1 milyon adet destek ilaçlarına bugün dünya şapka çıkartmakta.

Solunum Cihazı Üretimi Hızlandı

Hastalıkla mücadelede solunum cihazlarına artan ihtiyacı yine erken öngörüler dikkate alınarak bilim kurulunun tavsiyesi ile özel firmalar ve devlet bünyesinde üretimler artırılarak cihaz sayısı sıkıntı noktasına getirilmeden çözüme kavuşturmaya çalışılmıştır.

Tüm bunları bugün dünyada yaşanan maske savaşlarını ve solunum cihazı sıkıntılarını öngördüğümüz de ülkenin aldığı tedbirlerin ileriye dönük çareler üretmekte başarılı olduğunu göstermektedir.

Dünya Krizle Mücadele Edemiyor

Amerika’nın dünyadaki Doktorları ülkesine çağırması, Fransa’nın, İsviçre’nin, İspanya’nın maske konusunda birbirlerini suçlaması, Almanya’nın Amerika Birleşik Devletleri’ni küresel mafya ilan ettiği bir dönemde, ülkemizi bu konuda alkışlamamız gerektiğini, her şeye rağmen kendi gücüyle dünyaya örnek olduğu göstermesi bakımından insanı gururlandırıyor.

Ülkenizi Dışardakiler Kadar Sevemediniz

Siz bakmayın basında ülkesini karalayan ve alınan her türlü tedbiri küçümseyen insanlara. Bu mücadelede gerçekten yürekleri ile çalıştıklarına inanmak istiyorum ama maalesef gösterdikleri çaba ortada.Uluslararası kamuoyunda Türkiye’nin ülkesine solunum cihazlarını yollayan İspanya sağlık Bakanının teşekkürlerini görmemeleri ve kriz pompalayan görüşleri destekliyor olmaları maalesef kanıma dokunuyor.

Bu günler elbet geçer yüce Mevla, siz isteseniz de istemeseniz de kaderinizi size yaşatacaktır. İster alkışlayın ister ister dua edin. Sonuçta bu günler sona erecek herkes ettiğini görecek inşallah…

(abdulazizhann)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
voir film

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

short haircutsshort hairstylesshort haircuts for black womenshort haircuts for women

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: