Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BAŞKAN YAVUZ; “YKS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM”

BAŞKAN YAVUZ; “YKS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM”
119 views
26 Haziran 2020 - 13:31

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz 27-28Haziran 2020 tarihlerinde öğrencilerimiz için en önemli noktalarından yapıla olan YKS sınavıyla ilgili yazılı bir mesaj yayınladı.

“Eğitim-Öğretim, ülkemizin geleceğine yön veren en önemli dinamiklerdir. Azim ve sabırla hazırlandığınız YKS sınavlarında,  sınav engel değil, basamak olacaktır.” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

“Sevgili öğrenciler; Ülkemizi, umut dolu yarınlaraemin adımlarlataşıyacakgeleceğimizin teminatı olan sizlersiniz. Yeni nesillerimizin sorumluluk bilinciyle, kendine güvenen, okuyan, araştıran, sorgulayan, bilginin, değerinin farkında olan bireyler olmasıenbüyüktemennimizdir.Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, hem kendi geleceklerini olumlu manada şekillendirmek hem de vatanımızın ve milletimizin geleceğine hizmet etmek amacıyla eğitim-öğretimde uzun, yorucu ve belli bir gayret içinde zamanla yarış içerisindedir.

Bu yarışın önemli bir süreci de sene içinde yapılan eğitimin sınavlarla değerlendirilmesürecidir. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca yaptıkları emeklerinin karşılığını bu sınavlarla alırlar ve girdikleri bu önemli sınavlar sonucunda hayatlarına yön verirler. Öğrencilerimizin girdikleri sınav sonucunda istedikleri fakültelere girmeleri aileleri kadar bizleri de oldukça mutlu kılmaktadır.

Bu yıl yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ‘’YKS’ ’için milyonlarca üniversite adayı öğrencilerimiz heyecanlı bir bekleyiş içerisindedir. Üniversite hayaline kavuşmak isteyen bu öğrencilerimizin mesleğin ilk basamağı olan YKS sınavında iyi güzel bir YKS sonucu elde etmeleri için, aşırı endişeden uzak, kendilerine güvenlerinin tam olması gerekir.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27- 28Haziran tarihlerindeüçoturum olarak uygulanacaktır.
YKS 1. Oturum; Temel Yeterlilik Testi (TYT)
Tarihi: 27 Haziran 2020 Cumartesi, Sınav Saati:10.15, Sınav Süresi:135 dakika
YKS 2.Oturum; Alan Yeterlilik Testi (AYT)
Tarihi:28 Haziran 2020 (Pazar), Sınav Saati:10.15, Sınav  Süresi: 180 dakika.
(YKS). 3.Oturum Yabancı Dil Testi (YDT)
Tarihi: 28 Haziran 2020 (Pazar), Sınav Saati: 15.45, Sınav Süresi: 120 dakikadır.

Tümöğrencilerimize;Kalemi güçlü, moralleri yüksek, heyecan ve stresten uzak, hazırlık süreçleri boyunca harcadıkları emek ve çalışmalarının karşılığını alabilecekleri, istedikleri yüksek puanları elde ederek gönüllerindeki fakültelere girebilmeleri temennisiyle üstün başarılar dilerim.”Dualarımız hep sizlerle olcaktır.

NOT: Çocuklarımızın hayatlarını etkileyecek olan bu önemli sınav süresince (saat 09:00-18:00 arası) öğrencilerimizin dikkatlerini dağıtıcı ve rahatsız edici her türlü sese karşı halkımızın, özellikle araç ve motor sürücülerinin daha duyarlı hareket etmelerini önemle rica ederim.” Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi:
casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwikpaykwik paykwik bozummarmaris günlük turlarmarmaris tekne turlarıMarmaris Tekne kiralama