Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

HATAY BAROSUNDAN DESTEK!

HATAY BAROSUNDAN DESTEK!
31 views
23 Haziran 2020 - 13:37

Baro Başkanlarının Ankara’ya girişlerinin engellenmesi sebebiyle bugün tum barolar ile es zamanli olarak saat 12.30 da Hatay Adliyesi, iskenderun adliyesi ve Dörtyol adliyesi önünde basın açıklaması düzenlendi. Baro Başkanımız Av. Ekrem Dönmez açıklama sırasında canlı yayına katıldı.

Hatay Barosu yaptığı basın açıklamasında; “Baro Başkanlarının, baroların yapısını değiştiren ve baroları etkisizleştirmeye yönelik yasa teklifinin geri çekilmesi için bulundukları illerden başkent Ankara’ya başlatmış oldukları yürüyüşün 5. Gününde Ankara’ya girişlerine izin verilmemektedir.

Yürüyüş ve toplantı yapmak Anayasal bir haktır. Hakkın kullanımı izne tabi değildir. Bu nedenle Baro başkanlarımızın anayasal haklarını kullanmalarına izin vermeyenler suç işlemektedir. Baro başkanlarımızın etrafının bariyerlerle çevrilmiş olması ve kimse ile görüşmelerine izin verilmemisi fiili olarak bir gözaltı uygulamasıdır. Bu fiili gözaltı işlemi Anayasanın 19. Maddesi ile AİHS 5. Maddesine aykırılık teşkil etmektedir. Bu durumun bir an önce sonlandırılmasını talep ediyoruz.

Baro başkanlarının başkente girişine izin vermeyen, en demokratik eyleme dahi tahammül etmeyen bu anlayış, yürüyüşün ne kadar haklı bir talep içerdiğini, meselenin sadece baroların yapısını değiştirmek olmadığını, ülkemizde her türlü hak arama mücadelesinin önüne geçmek amacı taşıdığı bir kez daha gözler önüne sermiştir.

-Rant uğruna katledilmek istenen İztuzu’nun, Olimpos’un, Manavgat Ulualan’ın, Kadriye Plajı’nın, Salda Gölü’nün,

-Finike’de talan edilen sedir ağaçlarının,

–Soma’da yok edilen hayatların,

-Çorlu tren kazasında ihmale kurban giden insanların,

-Aladağ yurt yangınında göz göre göre ölen ana kuzularının,

-Pozantı Cezaevinde tecavüze uğrayan çocukların,

-Katledilen Şule Çet, Özgecan Aslan ve şiddete uğrayan daha nice kadınlarımızın,

-İstismar edilen savunmasız çocuklarımızın,

-Hukuki desteğe muhtaç kalan, vatan uğruna şehit ve gazi olan insanlarımızın yakınlarının,

-Eziyet edilen hayvanların,

-İşkenceye uğrayan şüphelinin,

-Kötü muamele gören tutuklunun,

-Haksız yargılanan, adliyede ve diğer kamu kurumlarında görevini yapması engellenen, ihtiyaç sahibi olan, herhangi bir sebeple darda kalan avukatın,

Yargının kurucu unsurlarından olan ve Savunmayı temsil eden biz avukatlar; İnsan Haklarını ve Hukukun Üstünlüğünü her zaman ve her yerde sonuna kadar savunacağımızı, halkımızın hak arama mücadelesinin yanında olacağımızı, savunmaya yönelen her türlü müdahaleye karşı tüm gücümüzle mücadele edeceğimizi belirtmek isteriz.

Baro başkanlarının başkent Ankara’ya alınmamalarını, fiili olarak şiddete maruz bırakılmalarını şiddetle kınıyoruz. Başkanlarımızın bu onurlu mücadelelerinin yanındayız.

Savunma yoksa adalet de yok” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi:
casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwikpaykwik paykwik bozummarmaris günlük turlarmarmaris tekne turlarıMarmaris Tekne kiralama