Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
33 views
26 Haziran 2020 - 14:04

 Hatay Uyuşturucu İle Mücadele Derneği (HUMDER) Dernek Başkanı Mehmet Ali Özdemir; 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Etkinlikleri kapsamında; Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, kararlı bir yaklaşımla sürdürüldüğünü ve halkın bilinçlenmesini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapıldığını belirti.

 

HUMDER Başkanı Mehmet Ali Özdemir, kimyasal terör denilen uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadelede tüm kesimlere yani ailelere, eğitim kurumlarına, belediyelere, medyaya, STK’lara büyük görevler düşmektedir dedi.

 

Hatay Uyuşturucu İle Mücadele Derneği olarak; bağımlılık sorunu sadece ülkemizde değil, tüm dünyayı ilgilendiriyor diyen HUMDER Başkanı Özdemir, açıklamasına şöyle devam etti: “Türk Polisi maddeleri ele geçirmede tüm dünya ölçeğinde en başarılı Polis teşkilatı olarak göze çarpıyor.

 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Raporunda Polisin vatandaşla gerçekleştirdiği iş birliğinin de etkisini görmek mümkündür. Uyuşturucuyla mücadelede tüm sorumluluğu ve yükü sadece Polise yüklemek akla ve vicdana da sığmaz. Çünkü uyuşturucuyla mücadele sadece Polise bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur.

 

“Kimyasal Terör” adını verdiğimiz uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadelede tüm kesimlere (Ailelere, eğitim kurumlarına, Belediyelere, medyaya, STK’lara) büyük görevler düşmektedir. Polis madde bağımlılığı ile mücadelede sadece sahada değil, bilinçlendirme ve farkındalık sağlamada da etkin olarak görev yapmaktadır. Eğitim kurumlarında ve diğer alanlarda vatandaşların medya okuryazarlığı konusunda gece gündüz demeden görevi başındadır. Eğer bu alanda toplumsal olarak gerçek başarı sağlanmak isteniyorsa Polise olan destek artarak devam etmelidir. Devletimiz maddeyle mücadelede kurumlar olarak üzerine düşen görevleri büyük bir ciddiyet ve özveri ile gerçekleştirmektedir. Bağımlılıkla mücadele Polisiye tedbirlerin yanı sıra eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları da sürdürülüyor. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bilinç ve farkındalık sağlamak üzere bağımlılıkla mücadele eden ve bu alanda proje üreten STK’ları maddi ve manevi destek sağlamaktadır.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi:
paykwikpaykwikpaykwik paykwik bozummarmaris günlük turlarmarmaris tekne turlarıMarmaris Tekne kiralama