Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

HATAYSPOR’A İSİM SPONSORLUĞU

HATAYSPOR’A İSİM SPONSORLUĞU
17 views
27 Ağustos 2020 - 9:27

Süper Lig ekiplerinden Hatayspor ile Atakaş Şirketler Grubu arasında isim sponsorluğu sözleşmesi imzalandı.

 

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen imza törenine, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatayspor kulüp başkanı Nihat Tazearslan, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Tanıtım videosu ile başlayan imza töreni katılımcıların konuşmalarıyla devam etti.

 

İmza töreninde konuşan Hatayspor Kulubü Başkanı Nihat Tazearslan, “Hatay Sporumuz için geçen sezon boyunca desteğini esirgemeyen ve Hatay sporumuzun geleceğine yönelik hem yeni stadımızın yapımında hem de Antakya ilçemiz Gülderen mevkiinde yeni tesislerinin oluşumunda desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye Süper Ligi ve Hatayspor için özel ve büyük bir gün. Bu birliktelik için Hatay’ımızın değerli iş adamı Sayın Recep Atakaş’a bugünkü misafirperverliği ve Hatayspor’umuzun her zaman maddi ve manevi yanında olduğu için sonsuz teşekkür ediyorum. Hatay sporumuzun nice başarılarını birlikte seyredeceğimiz birlikte sarılarak sevineceğimiz günlerde buluşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş konuşmasında, “Hataylılar olarak hepimizin 53 yıllık bir özlemi vardı. Hatay’da bir futbol takımının Süper Lig’e çıkması. Şükürler olsun Hatayspor bunu gerçekleştirdi. Ben önce Hatayspor’un Süper Lig’e çıkmasında büyük destekleri olan Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü savaş ve Hatay Milletvekillerimize, Hatay Spor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan’a, Hatayspor yönetimine ve teknik ekibine tüm Hatay halkına yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemizin küresel ölçekte daha yüksek sesle konuşmasını istiyorsak sadece daha yüksek üretmekle değil sosyal yaşamak ve spora katkıda bulunmak şart, tüm dünyada spor Hatayspor gibi büyük markalarla birlikte güçleniyor bunu hiç unutmayalım. Biz kendi değerlerimize sahip çıkarsak ben değil biz olursak daha çok kazanır daha çok sevilir daha çok başarılı oluruz. Bu sözün bir hedef olarak görülmesini temenni ediyorum.  Hangi spor dalında ve branşta olursa olsun sponsorluk her takım için çok önemlidir.  Hatayspor Süper Lig’e çıkarak Hatay’ın bir markası olmuştur. Futbol çok meşakkatli ve maliyetli bir spordur bunun için sadece birkaç kurumun desteği ile değil tüm Hatay’ın gayretleri ile başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.  Biz de birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece Hatayspor’un her kulvarda başarılı olacağına yürekten inanıyorum.  Şampiyonluğu da kutlayacağımız günler için kenetlenelim ve yolumuza bakalım,  ayrıca iyi günde kötü günde Hatayspor’a desteklerini esirgemeyen fedakâr taraftarlara hayırlı olsun diyorum ve onlara yürekten teşekkür ediyorum. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz hepimizin özlemi Süper Lig’de bir futbol takımımızın olmasaydı çok şükür Hatayspor bu özlemimizi gerçekleştirdi. Bizler Atakaş olarak Hatayspor’a isim sponsoru olmamızdan dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz.  İsim sponsorluğunu Atakaşa uygun gören Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza Sayın Milletvekillerimize ve tüm Hataylılara yürekten teşekkür ediyorum.  Ben bu şehirde doğdum bu şehirde büyüdüm ve bu şehirde yatırım yapıyorum ve de yaşadığım bu güzel şehrimize destek olmaya devam edeceğim. Hatayspor’un Türk futboluna, Hataylı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Konuşmasında, “Biz bu sene bütün olduk Sayın Valim başta olmak üzere Milletvekillerimiz,  siyasi partilerimiz, iş dünyamız bu sene direk süper lige çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Tabi bu birliğin geçici olmaması kalıcı olması lazım. Gelecek adına ve bütün insanlarımıza umut vermesi lazım,  bugün bunu yaşıyoruz. Bu şampiyonluğu ne ben tek başıma ne Sayın Valimiz tek başına ne de Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, iş dünyamız, yöneticilerimiz, takımın teknik ekibi, futbolcuları ne de taraftar tek başına yapmadı. Hep birlikte başardık ve bundan sonraki süre içerisinde de hep birlikte başarmak zorundayız. Tabii ki buraya gelene kadar iş dünyamızın birçok insanı gerek İskenderun bölgesinden gerekse Antakya bölgesinden ayrı gayrı demeden bu takıma destek oldular ben hepsine canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Ama Sayın Recep Atakaş, sadece Hatayspor’a değil Hatay da ihtiyacı olan kim varsa hangi kurum, kuruluş, spor camiası varsa bu güne kadar elinden gelen desteği yapmıştır.  En çokta Hatayspor’a destek sağlayan iş adamımızdır. Bu nedenle biz bu birlikteliği çok önemsedik çünkü hiçbir gün bize destek verirken hesap kitap yapmadı. Ne kadar lazımsa o kadar destek verelim dedi.  Onun için biz Recep Beyle konuştuğumuzda bu birliktelik için para da konuşmadık ama şunu biliyoruz ki Sayın Atakaş ve Şirketler Grubu Hatayspor’a bu güne kadar yaptığı desteğin daha fazlasını yapacaktır. Ben bugüne kadar verdiği ve bundan sonra da vereceği destekten ötürü kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Hatay Valisi Rahmi Doğan konuşmasında, “Hatayspor Süper Lig’e çıkışı ile birlikte bugün ki yapacağı bu protokolde gücüne güç katacak daha ileri hedeflere doğru yürüyecektir. Ben bu mukaveleyi,  bu isim anlaşmasını yerinde ve isabetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Recep Atakaş bu şehrin en önemli yaşayan değerlerinden biridir.  Biraz önce Atakaş Şirketler Grubunun yapmış olduğu faaliyetleri anlatınca bunu bir kez daha görmüş olduk. Kendi çabası, gayreti ve emeği ile bu noktaya gelmiş, Hatay’ın her derdine koşan her zaman Hataylılarla birlikte olan çok kıymetli bir insan Recep Bey.  Biz her alanda Atakaş’ı görüyoruz. Okula ihtiyaç olduğunda Recep Atakaş’a şurada okul ihtiyacımız var dediğinde Recep Atakaş oraya okul yapıyor. Sosyal sorumluluk projelerinin tamamını da yer alıyor. Dara düşen, yolda kalan kim varsa onların elinden tutuyor. Rabbim yolunu açık etsin sağlık sıhhat, huzur içerisinde ailesi ile birlikte bu memlekete hizmet etmeyi Allah nasip etsin. Hatayspor bizi gerçekten sevindirdi geçen sene, Başkanın da ifade ettiği gibi İstanbul’dan çok üzüntülü bir şekilde gelmiştik. Hatayspor’un Süper Lig’e çıkması herkesi sevindirdi. Ben bakıyorum her kesimden insan her inançtan insan Hatayspor’un Süper Lig’e çıkmasından mutlu ve memnun.  Bu ortak değerimizi de yaşatmamız, canlı tutmamız lazım.  Bu yönde de bir gayret var, bu gayreti gösteren tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.  Takımı Süper Lig’e çıkarttılar, ancak Süper Lig’e çıkmakla birlikte farklı bir kategoriye geçtik.  Bundan sonrasını daha profesyonel biraz daha ortak akılla istişare ederek yönetilmesi gerektiğini biliyoruz. Ben futboldan çok anlamam ama Hatayspor’u gönülden destekliyorum.  Maçlarına geldiğimde büyük keyif alıyorum. Onlar yendiğinde onların sevincini paylaşıyorum. Gördüğüm kadarıyla arkadaşlar da bu profesyonelliği ortaya koyuyorlar.  Yeni transfer çalışmaları var. Yeni bir hoca ile anlaştılar.  Önümüzdeki günlerde lig başlayacak. Hükümetimin çok büyük bir yatırımı var gerçekten Hatay’a mükemmel bir stat yapıldı.  Yaklaşık 200 milyonun üzerinde bir rakam var.  Süper Lig’de maçları bu statta oynayacak olmak bizim için çok büyük bir avantaj.  Gelecek takımlar ve bizim futbolcularımızın o atmosferi o ambiyansı yaşayabilmesi için böyle bir ortama ihtiyaçları vardı.  Bu ortamı da sağlıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ’da bu konuda bize çok büyük bir destek veriyor.  Geçen hafta gittik stat hazır halde inşallah en kısa süre içerisinde takım yeni yuvasına kavuşmuş olacak.  Burada güzel başarılar elde etmeyi temenni ediyorum. Bugün burada imzalanacak mukavele ile artık takımın ismi Atakaş Hatayspor olacak bütün Süper Lig takımlarının benzer anlaşmaları var. Hatayspor ve Recep Atakaş Şirketler Grubunun iyi işler çıkaracağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalandı.

 

İmza Törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Hatay Milletvekilleri Abdülkadir Özel, İsmet Tokdemir ve Lütfi Kaşıkçı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dç.Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, 21.dönem Adana Milletvekili Mehmet Ali Bilici,  26.dönem Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ,Hatayspor Kulüp Başkanı Nihat Tazearslan, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, Hatayspor Yönetim Kurulu ve Basın Mensupları katıldı.

 

Haber-Fotoğraf: Recep DAĞDELEN

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: