Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BAY STRES İLE BAYAN RAHAT

BAY STRES İLE BAYAN RAHAT
20 views
29 Eylül 2020 - 13:34
 1. Bölüm

Tüm dünya üzerinde etkili olan Covid 19 Bay Stres’in yaşadığı şehre kadar gelmişti. Covid 19 nedeniyle okullar, devlet kurumları, şirketler hatta mahalle arası bakkallar bile kapanmıştı. Tüm insanlar korku ve şaşkınlığı aynı anda yaşıyordu. Ama bazıları vardı ki az kalsın stresten öleceklerdi. Bay Stres’in stresi o günlerde tavan yapmıştı. Yatağından çıkmıyor. Örtüyü kafasına kadar çekip saatlerce öylece yatıyor. Gözlerini tavana dikip düşünüyor, hayatını sorguluyordu.

Bayan Rahat ise’’ Aman birkaç aya biter, okullar niye kapandı ki bence buna hiç gerek yok.’’ diyerek Bay Stresi iyice kızdırıyordu. Zaten stresli olan Bay Stres patlıcandan bile daha mor geziyordu evin içinde. Zamanla tüm dükkanlar kapandı. Durum oldukça ciddiydi. Ve bir gün, son dakika haberi olarak sokağa çıkma yasağı geldiği duyuruldu televizyonlarda. Bayan Rahat hayatında ilk defa gerilmişti. Ne yiyeceğiz, ekmeği nerden alacağız diye söylenirken bir anda kendini ekmek yaparken buldu. Hayatında ilk kez ekmek yapan Bayan Rahat’ın eşi Bay Stres şaşkındı. Bayan Rahat internetten aldığı tariflerle kurabiyeler, pastalar yapmaya başladı. Bay Stres on yıllık eşinin bu kadar becerikli olduğunu görünce çok şaşırdı. Aslında Bayan Rahat’ın eli çok lezzetliydi. Kendisi farkındaydı ama yıllarca rahata öyle alışmıştı ki… Rahatlık onun yakasını bırakmıyordu bir türlü. Ta ki pandemi sürecine kadar… Bayan Rahat ekmek, kurabiye derken ev işlerine de ağırlık vermeye başladı. Aslında ev işlerinin onu nasıl rahatlattığını fark etti.

Kaç yaşında olursa olsun insan öğreniyordu çünkü; hayat çok iyi bir öğretmendi. Hayat eğer bir şey öğretecekse insana mutlaka bir yolunu da buluyordu. Bay Stres evde kaldığı günlerde dinlendiğini hissetti. Yıllarca durmadan çalıştığı için göremediği tüm güzellikleri fark etti. Bahçesindeki ağaçlarda yaşayan kuşların sesini duyunca sanki en sevdiği şarkıyı dinliyormuş gibi hissetti. Ağaçlarla güneş ışıklarının oynaşmasını görünce aklına çocukluğunda mahalledeki arkadaşlarıyla oynadığı kovalamaca oyunu geldi. Ve ilk defa o gün yüzünde bir gülümseme oluştu. Koşarak aynanın karşısına geçti. Kendisine uzun uzun baktı. Sonra kendisine gülümsedi. 45 yaşındaydı ve yanağında bir gamze olduğunu fark etti. Sonra bahçeye çıkıp çimlere uzandı, gökyüzünü seyre daldı. Çalışmaktan, koşturmaktan göremediği güzellikleri gören Bay Stres’in yüzü aydınlandı. Tıpkı içindeki kendiyle tanışan insanlarda olduğu gibi… Bay Stres ne kadar boş şeyleri sorun yaptığını anladı bu süreçte. İzlediği haberler, okuduğu kitaplar da etkili oldu elbet… Ama bir gün öyle bir şey oldu ki…Bayan Rahat banyoyu bol köpüklü suyla sildi. Yerler ıslak ve kaygandı. Bay Stres bunu fark ettiğinde artık çok geçti. Ayağı kaydı ve kolunun üstüne düşerek sağ kolunu kırdı. Sağ kolu alçıya alınan Bay Stres tekrar eskisi gibi her şeye kızan biri oldu. Bayan Rahat ise kendini suçlu hissettiği için her gün kemik suyuna çorbalar yaparak eşine kendi elleriyle çorba içiyordu. Bay Stres önce eşine izin vermedi çünkü eşine çok kızgındı. Kolunun kırılmasının tek sebebi eşiydi ona göre. Ama karnındaki sesler düğün alayına dönünce eşinin uzattığı çorbayı içmeye başladı. Çorbayı içerken eşinin gözlerinin çok güzel olduğunu fark etti. İçinde bir anda bir şeyler kaynamaya başladı. Evde kaldıkları süreçte Bayan Rahat’ta olumlu bir şekilde değiştiğinden evliliklerinde güller açmaya başlamıştı. Pandemiden dışarıya çıkamayan Bay Stres hayatın o kadar ciddiye alınacak bir şey olmadığını fark etti. Bayan Rahat ise rahatlığın başına işler ne işler açtığının farkına vardı bu süreçte. Bay Stres ve Bayan Rahat pandemiden sonra yaşamın değerini anladılar. Didişmek yerine sevmenin daha güzel olduğunu yüreklerinde hissettiler. Pandemiden sonra iş yaşamına dönen Bay Stres önce evrak tutucuyu çöpe attı. Odasının pençelerini açtı. İş arkadaşları çok şaşkındı. Pencerenin önünde tüneyen kuşlar bile…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: