Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ANTAKYA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ANTAKYA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI AÇIKLAMALARDA BULUNDU
36 views
05 Ekim 2020 - 14:18

Antakya Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Soyalan, Azerbaycan – Ermenistan arasındaki savaşa dair önemli açıklamalarda bulundu.

Yaptığı konuşmada ciddi konulara değinen Soyalan, “Ermenistan’ın 26 Eylül 2020 sabah saatlerinde dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın askeri birlik ve mevzilerine, sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar düşmancadır, yeni bir kanlı sayfanın açılması demektir. Tovuz Bölgesi’nde sivillerin hedef alındığı saldırının ardından artan gerilimler sıcak çatışmaya dönüşmüş, zulüm ve terör yöntemlerinin kimin tarafından kullanıldığı da iyice netleşmiştir. Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın 25-26 Şubat 1992 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu ve 106’sı kadın 83’ü çocuk 613 Azerbaycan Türkü’nün hayatını kaybettiği Hocalı katliamı ardından işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri, Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır” ifadelerine yer verdi.

“BU ACILARI UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

“Tarihsel süreç içerisinde Ermenistan Türk düşmanlığını bu sefer 1992 yılında Hocalı’da, Dağlık Karabağ bölgesinde bir kez daha sergilemiştir. 1991 yılında Rusya’nın desteği ile Ermenistan Azerbaycan topraklarını işgal etmeye başlamış ve her girdiği yerdeki Türkleri katletmekten de geri durmamıştır. 1991 yılında Dağlık Karabağ bölgesi içerisinde yer alan Hankendi, 1992 yılında Şuşa ve Hocalı kentleri tüm dünyanın gözleri önünde işgal edilmiştir. Hele ki 25-26 Şubat 1992 tarihleri tarihe Hocalı Katliamı olarak geçmiştir. Evlerinde uyudukları sırada binlerce Azerbaycanlı, Rus birliklerinin desteği ile Hocalı şehrine giren Ermeni askerlerinin tank ve silah sesleri ile uyanmış ve sivil olmalarına rağmen katliama maruz kalmışlardır. Bu yaşanan acılar Ermeni askerlerinin hatıralarında mevcut olup bunları yazmaktan da hiç geri kalmamışlardır.”

“İŞGAL EDİLEN AZERBAYCAN TOPRAKLARININ AZADLIK (ÖZGÜRLÜK) MÜCADELESİ VERİLMEKTEDİR”

“Ermenistan son olarak 26 Temmuz’da Tovuz bölgesindeki sivil halka yaptığı saldırıyla bardağı taşırmış ve topyekün Azerbaycan ordususun kendi toprakları olan işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesini geri almak için mücadelesine imkan tanımıştır.”

 

“ARTIK HER ŞEY MEYDANDADIR”

“Türk milletine karşı düşmanlık besleyen muhasım odakların Kafkasya’dan Ortadoğu’ya, Akdeniz’den Balkanlar’a kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır. Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlardan, Libya, Suriye ve Irak’ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek, ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır. Ülkücü hareket, iki devlet ve tek millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır.

Kalbimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesileyle ilan ediyoruz. 1992 yılında Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emri ile Azerbaycan- Karabağ savaşında gönüllü olarak görev alan büyüklerimizin oluşturduğu “Rüzgar Birliği” ruhu hala dipdiridir. Gerektiği takdirde Ermeni vahşetini dindirmek, işgale son verdirip azadlık için topyekün rüzgar olup esmeye, fırtına olup yıkmaya Türk Gençliği hazırdır.

Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Yegâne gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız” diye konuşan Soyalan, bu zorlu süreçte her zaman kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduklarını vurguladı.

FOTOĞRAF : MEHMET GÜRKAN

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: