Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

KIRIKHAN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN AZERBAYCAN’A DESTEK ERMENİSTAN’A KINAMA DEKLERASYONU

KIRIKHAN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN AZERBAYCAN’A DESTEK ERMENİSTAN’A KINAMA DEKLERASYONU
15 views
02 Ekim 2020 - 9:36

Kırıkhan Belediye Meclisi 2020 Ekim ayı olağan toplantısı yapıldı. Toplantı Azerbaycan’da hayatlarını kaybeden ve bütün Şehitlerimiz için saygı duruşu ve Fatiha Suresinin okunması ile başladı.

Gündemde ki maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardında Belediye Meclisinde gurubu bulunan bütün siyasi parti temsilcilerinin ortak olarak hazırladığı Azerbaycan’a destek, Ermenistan’a kınama deklarasyonunu Başkan YAVUZ bizzat okudu.

Ortak Deklarasyonda; “ Kırıkhan Belediyesinin Ekim ayı toplantısındayız. Meclisimizde ki bütün guruplarımızın ortak bildirisiyle; “Azerbaycan’da Ermenistan’ın yapmış olduğu hain saldırıyı şiddetle kınadığımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

Bütün Gurupta ki arkadaşlarımızın ortak Deklarasyonunu okumak istiyorum.

“İki Devlet, Tek Milletin yarası olan Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde Ermenistan’ın geçtiğimiz günlerde Uluslararası hukuku çiğneyerek yapmış olduğu sivil yerleşim yerlerini de içine alan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ve bu çirkin saldırı da hayatını kaybeden kardeşlerimize, Şehitlerimize Allah’tan (c.c.) Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Yıllardır süren bu despot ve hukuksuz işgalin son bulması için sahada ve masada Azeri kardeşlerimizin muzaffer olması için dualarımızla birlikte üzerimize düşeni her koşulda yapmaya hazır olduğumuzu ve Beyazıd-ı Bestami Hazretlerinin manevi diyarından gece-gündüz demeden dualarımızla kendilerine destek olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Varda da, yokta da beraberiz. Allah (c.c.) yolunuzu açık etsin. Gazanız mübarek, Kılıcınız keskin olsun.” Denildi.  

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: