Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

PANASONİC TOUGHBOOK

PANASONİC TOUGHBOOK
41 views
27 Ekim 2020 - 14:38

PANASONİC TOUGHBOOK

Avrupalı kurumlar sürdürülebilir mobil bilişim stratejilerini uygulamakta zorlanıyor.

Yeni nesil TOUGHBOOK cihazları, kullanıcılar tarafından yeniden yapılandırılabiliyor ve sürdürülebilir mobil bilişim stratejilerinin artmasına yardımcı oluyor.

Avrupalı kurumlar, hızla değişen ihtiyaçlar karşısında kullanıcıların, mobil bilişim cihazlarının yarısını iki yılını doldurmadan önce değiştirmek zorunda kaldığı için sürdürülebilir mobil bilişim stratejilerini uygulamakta zorlanıyor.

BT karar vericileri, satın alım, kullanım ve değiştirme sırasında sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamaların önemine dair birçok soru cevapladı. Cihazlarını daha sürdürülebilir bir şekilde kullanmak istediğini belirten katılımcılar, kurumsal baskıların ilerlemeyi engellediğini söylüyor.

From Renew to Reuse: The Mobile Computing Sustainability Challenge isimli bağımsız araştırma, Panasonic’in destekleriyle Opinion Matters tarafından gerçekleştirildi. Araştırma kapsamında İngiltere, Almanya ve İsveç’teki 50’den fazla çalışana sahip şirketlerde çalışan 772 BT karar vericisi ankete katıldı.

Önemli bulgular

Ankete katılanların yarısından azı, cihazlarını satın almadan önce sürdürülebilirliğe veya çevresel etkiye göre değerlendirdiğini söylüyor. Düzenli bakım dışında (yüzde 57) katılımcıların yarısından azı, kullanım sırasında cihazlarının ömürlerini uzatmak için bilgi göndermek veya çalışanlarını cihaza nasıl bakacaklarına dair eğitim vermek gibi proaktif hiçbir şey yapmadığını söylüyor. Katılımcıların yarısından çoğu (yüzde 54), şirket içinde cihazlara düzenli bir şekilde ikinci kullanım alanı sunmuyor ve yeniden değerlendirmiyor. Katılımcıların dörtte birinden fazlası (yüzde 26), ömürleri dolduğunda cihazları attığını kabul ediyor. Neredeyse yarısı (yüzde 49) geri gönderme süreçlerini kullandığını ve yüzde 67’si de ikinci el pazarında sattığını söylüyor.

Cihazın ömrü sona erdiğinde güvenlik en önemli öncelik oluyor. Yüzde 51’lik kesim, en çok önem verdikleri şeyin cihazlardaki veriyi temizlemek olduğunu söylüyor. Çevre dostu geri dönüşüm sürecine önem verdiklerini belirtenler ise sadece yüzde 40’lık bir kesimi oluşturuyor.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
    %d blogcu bunu beğendi: