Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“TARİH VE MEDENİYETLER ŞEHRİ ANTAKYA’MIZIN DEĞERLERİNİ GELECEĞE TAŞIYORUZ.”

“TARİH VE MEDENİYETLER ŞEHRİ ANTAKYA’MIZIN DEĞERLERİNİ GELECEĞE TAŞIYORUZ.”
23 views
02 Ekim 2020 - 9:34

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Orhan Mursaloğlu ve Engin Sözer eşliğinde Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökçek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Yılmaz Antakya’nın tarihi dokusunun gün yüzüne çıkarılmasında, mevcut tarihi ve kültürel değerlerin korunmasında yürütülen çalışmalarından dolayı Gökçek’le istişarelerde bulundu. Başkan Yılmaz, Antakya Belediyesi olarak yapımları devam eden Uzun Çarşı Sokak Sağlıklaştırma ve Kurtuluş Caddesi dış cephe iyileştirme projelerine verdiği desteklerden dolayı Gökçek’e teşekkürlerini iletti.

Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökçek ise gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı Başkan Yılmaz’a ve başkan yardımcılarına teşekkürlerini ileterek, kurumlar arası işbirliğine her daim önem verdiklerini, şehrin tarihi ve kültürel dokusunu gelecek nesillere aktarmakta önemli çalışmalar yürütüldüğünü, Antakya Belediyesi’nin de katkı sağladığı tüm çalışmalardan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

————————————————&—————————————————————-&————————————

 

MHP ANTAKYA İLÇE BAŞKANI MEHMET KANLI’DAN BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARET

 

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya İlçe Başkanı Mehmet Kanlı ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret etti.

MHP 13. olağan Antakya ilçe kongresinde tek aday olarak seçilerek göreve gelen MHP Antakya İlçe Başkanı Mehmet Kanlı, Cumhur İttifakı olarak Antakya ilçesinde birlik beraberlik içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini, bu nedenle Başkan Yılmaz’ın kongre öncesi ziyaretine istinaden iade-i ziyarette bulunduklarını ifade etti. Kanlı konuşmasının devamında; “Cumhur İttifakına verdiğimiz önem doğrultusunda, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, ilçemiz için üzerimize düşen ne varsa yapmaya her daim hazır olduğumuzu ifade etmek amacıyla değerli büyüğümüz Sayın İzzettin Yılmaz Başkanımızı ziyaret ettik. MHP Antakya İlçe yönetimi olarak Antakya’mız için hizmete her daim hazırız.” dedi.

Başkan Yılmaz’da konuşmasında; “ Genç kardeşimiz Sayın Mehmet Kanlı’ya MHP Antakya İlçe Başkanlığı görevinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnanıyorum ki şehrimiz siyasetinde önemli çalışmalara imza atacaktır. Cumhur ittifakı olarak Antakya’mızda birlik beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Kanlı’ya ziyaret anısına hediye takdim etti.

 

————————————————&—————————————————————-&————————————

 

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ;

“CAMİLERİMİZ İNSANI MANEVİ HUZURA KAVUŞTURAN KUTSAL MEKANLARDIR”

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz mesajında şu sözlere yer verdi; “Camilerimiz; insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Mekân ve imanın birleştiği camiler, dinî ve millî değerlerimizin, edep ve ahlâkımızın öğretildiği birer eğitim merkezidir.

Ülkemizin şehir merkezlerinden, dağ köylerine kadar halkımıza hizmet eden, camilerimizi açık tutan, semanın her karışını ezan sesleriyle şenlendiren, vaaz ve hutbeleriyle topluma yön veren ve halkımızı birlik, berberlik ve kardeşliğe davet eden din görevlilerimiz, toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm din görevlilerimizin 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyorum.”

 

————————————————&—————————————————————-&————————————

 

COVİD-19 TEDBİRLERİNE YÖNELİK DENETİMLER SÜRÜYOR

 

Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Alev Seçmen ve ilçe müdürleri Covid-19 ile mücadele tedbirlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya Başkan Yardımcısı Alev Seçmen’in Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’ya eşlik ettiği, denetim programı Hürriyet (Saray) Caddesi’ndeki iş yerleri ziyaret edilerek esnaflara Covid-19 salgınının bulaşmasını önlemeye yönelik alınması gereken tedbirleri bir kez daha hatırlattıkları belirtildi.

Heyet esnafa hayırlı işler, bol kazançlar dileğinde bulunurken, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarının salgının yayılımını önleme noktasında çok önem arz ettiğini de dile getirdiler.

 

————————————————&—————————————————————-&————————————

 

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ;

“YAŞLILARIMIZ, HAYATIMIZIN EN KIYMETLİ DEĞERLERİDİR”

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu sözlere yer verildi; “Toplumumuzun önemli kısmını oluşturan yaşlılarımız, yaşayan tecrübe abideleridir. Geçmişimizin tecrübelerini günümüze aktaran, milli değerlerimizi ve kültürümüzü yarınlarımıza taşıyan yaşlılarımız, hayatımızın en kıymetli değerleridir.

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen; tecrübenin temsilcisi yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir. Yaşlılarını, her daim el üstünde tutmuş bir millet olarak, yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeli, onların toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde sağlıklı, huzurlu, afiyet dolu ömürler diliyorum.”

 

————————————————&—————————————————————-&————————————

 

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’DAN

DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ MESAJI

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 1 Ekim Dünya Mimarlık Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda şunlar yer aldı; “Mimarlar; kimlikli, uygar kentlerin ve ortamlarının desteklenmesi, doğal afetlere karşı koyabilecek biçimde kentlerin geliştirilmesi, güvensiz konut koşullarının ortadan kaldırılması, tüm bireyler için güvenli ve sağlıklı koşulların sağlanması yönünde önemli bir görev ve katkı üstlenerek kentlerimizi gelecek için hazırlamaktadırlar.

Toplumsal belleğin vazgeçilmez parçası olan kentsel hafızayı korumalı, ülkemiz ve dünyamız için dayanışmayı ön plana çıkarmalıyız. Bu bağlamda tarihi ve doğal dokuyu koruyacak politikaların uygulanmasını, nitelikli mimarlık ve planlama hizmetleri önemsenmelidir.

Dünyaca ünlü mimarlar yetiştirmiş bir millet olarak, tarihsel birikimi ve mimari kimliğinin korunmasında da mimarlarımızın rolü büyüktür. Tüm mimarlarımızın 1 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nü kutluyorum.”


PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: