Medya Hatay Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

YENİLİKÇİ PETSHOP

YENİLİKÇİ PETSHOP
11 views
26 Ekim 2020 - 10:14

3 yıldır Hatay`da ikamet eden Oktay Karakaş hayvanlara dair açıklamalarda bulundu. Birçok hayvanı bünyesinde barındıran işletme Mersin’de de şube açarak bir yeniliğe imza atmış. Petkafe adıyla hayvanseverleri bir araya getiren kafenin sahibi Oktay Karakaş şunları dile getirdi: ‘’Hatay`da petshop işi ile uğraşıyorum. Adapes kulüp adı altında bir petshopumuz var. Burada bütün kedi ve köpek ırklarının hepsini temin edebiliyoruz, özel ırklar olmak üzere Pomeranian , Marki , Potıllar gibi hepsini temin edebiliyoruz. Bütün mamaları, özel mamaları, kaliteli mamaları, alt sekment mamaları, bütün aksesuarları mevcut bizde. Ayrıca yeni şubemizi Mersin Kushimato sokağında açtık. Üç ayrı alanı  pet kafe , pet butik ve petshop olarak birleştirdik. Hayvan sever misafirlerimizin hayvanlarıyla beraber gelip vakit geçirebilecekleri bir alan yarattık. Diğer hayvansever insanlarla tanışma olanağı sunuyoruz. Pet butiğimizde hayvanlarına ait bütün kıyafetleri , tasma gruplarını , oyuncak gruplarını temin edebiliyorlar.’’Dedi

KEDİLER İÇİN ÖNERİLEN MAMA TÜRLERİ

‘’Sıfır bir yaş aralığındaki hayvanlar gelişim dönemindedir. Gelişim döneminde protein değeri yüksek mamalar tercih edilir. Protein değeri yüksek olan mamalar nedir; Tavuklu mamalar, kuzu eti mamalar, somon balıklı mamalar.Bu dönem içerisinde tavuklu mamalarda biraz kedilerde olsun köpeklerde olsun tüy dökümünü arttırma özelliği vardı, buna dikkat etmek gerekir.  Bir yaşına kadar en doğal mamalar tavuklu mamalardır. Hayvan bir yaşını tamamladıktan sonra balıklı ya da kuzu etli mamalara geçebilirler. Sahiplendirdiğimiz hayvanlara kimileri bakamıyor ve geri getiriyor. Hayvanlarımızı sahiplendirirken bakamayacak duruma gelirseniz bize getirmelerini söylüyoruz. Bizim önceliğimiz hayvanlara bakabilecek, onlara aile olabilecek kişilere vermek. Elimizden geldiği kadarıyla da takibinde bulunuyoruz.’’Diyen Karakaş hayvan bakımı hakkında da bilgi vermeyi ihmal etmedi.

HAYVAN BAKIM

‘’Hayvanımızı ilk aldığımız dönemlerde bahçe, park gibi alanlarda dolaştırmamamız gerekiyor. Sahiplendirdiğimiz hayvanların bütün aşıları tam olmayabiliyor. Bunun doğrultusunda hayvanlara hastalık bulaşabilir. Sahiplendirdiğimiz hayvanların iç, dış ve karma aşısı vardır. En az üç karma aşısı bitene kadar hayvanlarımızı kesinlikle dışarı çıkarmamamız gerekir. Üç karma aşı hayvanı tamamıyla koruyacaktır. Karma aşısı bittikten bir hafta sonra hayvanımızı dışarı çıkartıp gezdirebiliriz. Bu süreçte evin içerisinde hayvanlarımızın suyunu mamasını eksik etmememiz gerekiyor. Günü gelen aşıların yapılması gerekiyor. Hayvan anneden ayrıldıktan sonra en az bir yaşına kadar gelişim içerisindedir. Bu süreçte gerekli yerlerden vitamin alınıp hayvanımıza vitamin takviyesini yaptığımız takdirde anatomik yapısını tamamlayacaktır ve sağlıklı bir şekilde büyüyecektir.’’ Diyen Karakaş çocukların hayvan büyütmesini önemsiyor.

 

 HAYVANLARIN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

‘’Hayvanların çocuk üzerinde çok büyük etkisi vardır. En büyük etkisi çocukların bağışıklık sistemlerinin gelişmesidir. Çocuk küçük yaşlarda hayvanın belirli saatlerde yemeğini suyunu vererek sorumluluk almış olur ve bu şekilde çocuğun sorumluluk sahibi olmasında önemli rol alır. Hayvan sevgisiyle büyüyen çocuğun,  vicdan ve merhamet duygusu ve zekası pekişir.’’Dedi.

HABER-FOTOĞRAF : MEHMET GÜRKAN

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

google.com, pub-4022191149878674, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d blogcu bunu beğendi: