Hatay'da uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarında 23 şüpheli yakalandı Hatay'da uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarında 23 şüpheli yakalandı

Festivalde, Antakya Polifonik Korolar Derneği, depremde yitirdiği Çocuk Korosu üyesi Yağmur Rifaioğlu'nu ve tüm çocukları manevi olarak yaşatma kararı aldı.Festivalin komitesi, Antakya Polifonik Korolar Derneği'nin teklifi üzerine, bu yıl verilen ödüllere anlam katan bir yenilik getirdi. 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Yağmur Rifaioğlu'nun anısını yaşatmak için "Antakya Apkord Yağmur Rifaioğlu Jüri Özel Ödülü" kategorisi oluşturuldu. Bu anlamlı ödül, Almanya-FWhatsapp Image 2024 05 14 At 09.38.50 (1)rankfurt Main SES Çoksesli Korosu'na verildi.Ödülü Apkord Başkanı ve Koro Şefi Sezgin SUNA, Main Ses Çoksesli Korosu Şefi Burcu Seymen'e takdim etti. Suna, yaptığı konuşmada, Yağmur'un anısını yaşatmak amacıyla bu ödülün her yıl bir koroya verileceğini belirtti. Ödül törenine katılan tüm korolar, Yağmur'un şarkısını söyleyerek festivale veda etti.
Yağmur Rifaioğlu'nun ismi ve anısı, Sansev İstanbul Koro Festivali'nde yaşatılarak, müzik dünyasında önemli bir miras olarak devam edecek. 

Editör: Reyyan Bayraktar