İSTANBUL (AA) - CANiK, Avrupa operasyonlarını yöneteceği Fransa merkezli yeni şirketi CANiK Europe'un tanıtımını gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Fransa merkezli yeni şirketi CANiK Europe'u ilk kez Almanya'da tanıtan CANiK, ürünlerini de Avrupalı dost ve müttefik ülkelerden katılımcıların beğenisine sundu.

CANiK'in Avrupa'daki satış, pazarlama faaliyetleri ve satış sonrası hizmetlerini daha etkili yürütmek üzere konumlandırılan CANiK Europe, operasyonlarına ENFORCE TAC ve IWA OutdoorClassics fuarları ile başladı.

Yeni Renault Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli Lansmanı 5 ödüle layık görüldü Yeni Renault Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli Lansmanı 5 ödüle layık görüldü

CANiK, Almanya'nın Nürnberg kentinde 26-28 Şubat'ta düzenlenen ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'nda, Kolluk Kuvvetleri ve Silahlı Kuvvetlere yönelik milli uçaksavar CANiK M2 QCB'nin yanı sıra daha ileri özelliklerle donatılan CANiK M2F ve CANiK M3'ün yer aldığı ağır makineli tüfek ailesini sergiledi.

Ayrıca hafif geri tepmeli orta kalibre top sistemleri ve uzaktan kumandalı atış kontrol sistemleri fuarda ziyaretçilere tanıtıldı.

CANiK, ENFORCE TAC fuarının hemen ardından yine Almanya'da 29 Şubat-3 Mart'ta atıcılık, avcılık ve outdoor fuarı olan ve bu yıl 50'ncisi gerçekleştirilen IWA OutdoorClassics 2024'te yerini aldı.

Lansman ile tanıttığı ve başta Hollywood yapımları olmak üzere tüm sektörün dikkatini üzerine çeken yeni özel tasarım tabancası CANiK TTI Combat ile ödüllü tabancalar, optikler, aksesuar ve askeri tekstil ürünleri sergilendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, 2024 yılı planlı faaliyetlerinden olan ENFORCE TAC ve IWA OutdoorClassics'te hedefledikleri başarıya ulaştıklarını ifade etti.

Askeri ve kolluk kuvvetlerine özel olarak icra edilen ENFORCE TAC fuarına katılımcı sayısında bu yıl yaklaşık yüzde 30 artış olduğunu aktaran Aral, "Ukrayna-Rusya Savaşı'ndan dolayı artan savunma harcamalarının etkilerini de fuarlarda daha fazla hissettik. CANiK olarak önemli ön anlaşmalara imza attığımız bu fuarda, ürün satışlarının yanı sıra ülkemizin önde gelen platform üreticilerinin Avrupa'da yürüttüğü projeleri ile de yerimizi aldık." ifadelerini kullandı.

Aral, şunları kaydetti:

"Bu yıl 50'nci yılını kutlayan büyük ve köklü bir organizasyon olan IWA Fuarı'nda da her zaman olduğu gibi görkemli bir şova imza attık. ABD'de geçtiğimiz aylarda lansmanını gerçekleştirdiğimiz yeni özel tasarım tabancamız CANiK TTI COMBAT'ın Avrupa lansmanını da IWA Fuarı'nda yaptık. Büyük beğeni toplayan CANiK TTI COMBAT ve diğer ödüllü tabancalarımız ile yine fuarda öne çıkan markalardan biri olduk. Ayrıca CANiK'in yeni Avrupa yapılanmasını yöneteceği CANiK Europe şirketi de bu fuar ile birlikte operasyona başladı. CANiK Europe ile birlikte tüm Avrupa Birliği ülkelerindeki çalışmalarımızı daha etkin bir şekilde yürüterek, CANiK'in Avrupa ihracatına büyük bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz."


Kaynak: aa