İSTANBUL (AA) - CarrefourSA, Carbon Disclosure Project (CDP)​​​​​​​ "Su Güvenliği" skorunda üst üste iki yıl "Global A List" içerisinde yer aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CDP, şirketlerin çevresel risk yönetimini teşvik etmek ve bu alanda liderlik etmelerini sağlamak amacıyla yaptığı "İklim Değişikliği", "Su Güvenliği" ve "Orman Programı" 2023 raporlama sonuçlarını paylaştı. CDP bünyesinde 23 bine yakın şirketin çevresel alanındaki çalışmaları değerlendirildi.

CarrefourSA, "Su Güvenliği" skorunda dünyadan 101 şirketin yer aldığı "Global A List" içerisindeki yerini A liderlik seviyesi ile bu sene de korudu.

2021'de ilk kez raporlama yaptığı "Orman Programı"na Türkiye'den raporlama yapan tek gıda perakendecisi olarak notunu 1 yıl içinde palm, kereste, soya faaliyetlerinde B seviyesinden A- seviyesine yükseltmekle birlikte büyükbaş hayvancılık faaliyetleri raporlamasında B seviyesini, "İklim Değişikliği" skorunu da A- seviyesini korumaya devam etti.

CarrefourSA, "Su Güvenliği" skoru ile yüzde 21'in, "İklim Değişikliği" skoru ile yüzde 23'ün, "Orman Programları" modülünde soya ile yüzde 8'in, palm ile yüzde 6'nın, kereste ile yüzde 7'nin, büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile yönetim seviyesinde yüzde 29'un içesinde yer aldı.

- "Doğayı merkeze alan bir yapıyla çalışıyoruz"

Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç gündemlerini ve hedeflerini MWC24'te paylaştı: Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç gündemlerini ve hedeflerini MWC24'te paylaştı:

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA Üst Yöneticisi (CEO) Kutay Kartallıoğlu, 2023 yılı raporlarında "Su Güvenliği" modülünde A liderlik seviyelerini korumayı başardıklarını ve tüm iş süreçlerinde doğayı merkeze alan bir yapıyla çalıştıklarını aktardı.

Kartallıoğlu, çevresel etkileri en aza indirgemeye özen gösterdiklerini ve yaptıkları çalışmaların çevresel etkilerini uluslararası standartlarda şeffaf şekilde raporladıklarını ifade etti.

2020'den bu yana CDP bünyesinde gerçekleştirdikleri raporlamalar ile bu kapsamda farkındalıklarını ortaya koyduklarına inandıklarını ve elde ettikleri başarıları her sene daha ileriye taşımayı hedeflediklerini vurgulayan Kartallıoğlu şunları kaydetti:

"Global A-List'e giren dünyadaki sayılı firmalardan biri olmak bizim için gurur verici. Sektörümüzden bu listeye giren ve 'Orman Programı' modülünde raporlama yapan tek gıda perakendecisi olarak bu modülde palm, kereste, soya faaliyetlerinde B seviyesinden A- seviyesine ulaşmamız ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri raporlamasında B seviyesini, İklim Değişikliği skorumuzu A- seviyesinde korumamız da bizim için oldukça önemli bir başarı. Bundan sonraki yıllarda da çalışmalarımızı tüm şeffaflığıyla raporlayarak bu başarımızı devam ettirmeyi çok önemsiyoruz."

Kaynak: aa