CHP’de değişen Genel Başkan’dan sonra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın koltuğu sallantıda. CHP Genel Merkezi’nden gelen kulislere göre; CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı; mevcut Baro Başkanı Hüseyin Cihat Açıkalın olacağı konuşuluyor. 
'3 BÜYÜKŞEHİRDE GERİYE GİDİŞ VAR'
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilk kez değerlendirme yaptı. 2019 yerel seçimlerinden bu yana Üç Büyükşehir Belediyesi’nde oy kaybı yaşandığını ifade etti.
Özel, isim vermedi ancak başkent kulislerine göre bu belediyeler İzmir, Muğla ve Hatay. Tunç Soyer, Osman Gürün ve Lütfü Savaş’ın yerine yeni isimler belirlenecek.
KESİN ADAY AÇIKALIN MI?
CHP Genel Merkezi’nin aldığı kararla kesin adayın H.Cihat Açıkalın olduğu konuşuluyor. 
Açıkalın, Hatay halkının sorunlarına duyarlı, çözüm odaklı ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya hazırlanıyor.

İskenderun'da denizin taşması sonucu su basan yerlerde temizlik çalışması sürüyor İskenderun'da denizin taşması sonucu su basan yerlerde temizlik çalışması sürüyor

Hüseyin Cihat AÇIKALIN Kimdir?

 1968 Reyhanlı doğumludur. Üniversite hariç tüm eğitimi ve yaşamı Reyhanlı'da geçmiştir.
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1994 yılından bu yana Reyhanlı' da serbest avukatlık yapmaktadır. Evli ve eğitimleri devam eden iki çocuk babasıdır.