İSTANBUL (AA) - CSS Legal, İngiltere vizesiyle ilgili yaşanan değişiklikler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Şirketten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen CSS Legal Londra Ofisi'nden İngiltere Vizesi ve Göçmenlik Hukuku Uzmanı Hüberya İnce, İngiltere'de son yıllarda gözlenen yüksek enflasyonun vize başvuru masraflarını ve başvuru sahiplerinin maddi gereksinimlerini etkilediğini belirtti.

İnce, İngiltere vize başvurularıyla ilgili İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın evlilik-yerleşim vizeleri ve çalışma vizelerine yönelik yeni güncellemeleri resmi web sitesinde duyurduğunu ve bu güncellemelerde vize başvuru sahipleri için önemli detayların olduğunu kaydetti.

Daha önce 18 bin 600 sterlin gelir şartını sağlayarak vizesini alan bağımlı aile üyeleri için bu şartın 11 Nisan itibarıyla 29 bin sterline yükseleceğini aktaran İnce, 2025'te bu rakamın 38 bin 700 sterline yükseleceği bilgisini verdi.

Mersin Erdemli'de yenidünya hasadına başlandı Mersin Erdemli'de yenidünya hasadına başlandı

İnce, "İngiltere nitelikli çalışan vizesinde nisan itibarıyla yeni düzenlemelerin yürürlüğe girecek. Bu vize için şu an 26 bin 200 sterlin yıllık gelir şartını sağlayanların vizeyi alabilecek. 4 Nisan itibarıyla 38 bin 700 sterlin yıllık gelir şartının sağlanması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

- Sadece doktora ve Master of Research yapan kişiler bağımlı aile üyelerini getirebilecek

Hüberya İnce, öğrenci vizesi alan kişilerin ocak ayı itibarıyla artık bağımlıları olan eş ve çocuklarını getiremeyecekleri, sadece doktora ve Master of Research yapan kişilerin bağımlı aile üyelerini getirebileceği belirterek, yeni düzenlemeyle, bakım hizmetleri çalışanlarını kapsayan "Care Workers" vizesine sahip kişilerin de 11 Mart itibarıyla bağımlı eş ve çocuklarını İngiltere'ye getiremeyecekleri belirtti.

İngiltere'de oturumu olan kişilerin aile üyelerini getirmeleri için uygulanan nakit birikim şartının 62 bin 500 sterlinden 88 bin 500 sterline yükseltileceği bilgisini aktaran İnce, kesin rakamın 14 Mart'ta belirleneceğini ve başvuru yapacak kişilerin zorlaştırılan maddi şartlardan etkilenmemeleri için CSS & Co Legal Services'in Londra, Ankara ve İstanbul ofisinde bulunan uzman kadro ile iletişime geçilebileceği aktardı.

Kaynak: aa