İSTANBUL (AA) - Garanti BBVA, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) "5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Programı" kapsamında yerinde gözlem yapmak amacıyla çeşitli illerdeki öğrencileri şubelerinde ağırladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, öğrenciler, program kapsamında, QMatik'ten sıra alma, müşteri danışmanlarıyla birebir görüşme yapma, kasa ve ATM gibi banka bölümlerini ziyaret etme gibi işlem aşamalarını gerçek bir banka ortamında gözlemleme ve uzmanlardan bilgi alma fırsatı buldu.

Adana, Antalya, Bursa, Erzurum, İstanbul, İzmir, Karabük, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Siirt ve Tekirdağ'da şube ziyaretleri yapan 497 öğrenci ve 21 öğretmen, Garanti BBVA'nın şube müdürleri tarafından karşılandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Murat Çağrı Süzer, hızla değişen ve karmaşıklaşan dünyada yeni beceri setlerinin her zamankinden daha önemli hale geldiğini belirtti.

Süzer, tüm dünyadaki eğitim sistemlerinin, öğrencilere bu yeni becerileri erken yaşta kazandırmanın yollarını aradığını kaydederek, "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) raporlarına göre artık bilgiyi sadece öğrenmek yetmiyor, öğrenilen bilgiyi kullanarak yaratıcı ve yenilikçi çözümler üretebilmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Özellikle girişimcilik ve problem çözme becerilerinin öğrencilerin öğrenme motivasyonlarını, ilgi ve meraklarını artırarak akademik başarılarını, özgüvenlerini ve öz-yeterliliklerini yükselttiğine dikkati çeken Süzer, şu değerlendirmelerde bulundu:

VCraft, Turkeybuild İstanbul 2024'te yenilikçi teknolojilerini tanıttı VCraft, Turkeybuild İstanbul 2024'te yenilikçi teknolojilerini tanıttı

"ÖRAV ile birlikte 2016'dan bu yana yürüttüğümüz '5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Programı' kapsamında gerçekleşen şube ziyaretiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin sosyal ve finansal liderlik konusunda bilgi ve becerilerini pekiştirdiğimiz ve onlarda 'finansal okur yazar olma' bilincinin gelişmesine katkı sunduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Toplumsal yatırım programlarımız içerisinde nitelikli eğitimi erişilebilir kılmayı stratejik açıdan önceliklendirmeye ve kapsayıcı büyümeyi destekleyen programlar geliştirmeye, kurucusu ve daimi destekçisi olmaktan gurur duyduğumuz ÖRAV ile değerli çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz."

Kaynak: aa