İskenderunlu hayvansever depremde yaralanan köpeklerin tedavisi ve bakımıyla ilgileniyor İskenderunlu hayvansever depremde yaralanan köpeklerin tedavisi ve bakımıyla ilgileniyor

HATAY (AA) - HALİL FİDAN - Depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay'ın Defne ilçesinde, berber Olcay Duman, müşterilerini iş yerinin önünde tıraş etmeye başladı.

İlçenin işlek noktalarından Atatürk Bulvarı'nda faaliyet gösteren birçok iş yeri, depremlerde hasar gördü.

Bulvardaki 4 katlı bir binanın zemin katında dükkanı bulunan Olcay Duman, işbaşı yapmaya karar verdi.

Depremde hafif hasar gören binadaki dükkanından koltuk ve diğer malzemeleri çıkaran Duman, burada hizmet vermeye başladı.

Olcay Duman, AA muhabirine, depremde kayınpederinin enkazda kalarak can verdiğini, bazı akrabalarını da yitirdiğini dile getirdi.

Olası bir depremde dükkanın bulunduğu binanın yıkılabileceği endişesiyle iş yerinin önünde müşterilerine hizmet vermeyi düşündüğünü belirten Duman, koltuk ve malzemeleri dışarı çıkardığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"İçeride faaliyet yapamıyoruz, müşteriler de baya sıkıştırdı. İnsanlar tıraş olmak istiyor, temizlik istiyor, hijyen istiyor. Ondan dolayı aklımıza böyle bir şey geldi. Koltuğu dışarı aldık. O şekilde faaliyete yapmaya çalışıyoruz. Birkaç gündür bu şekilde hizmet veriyoruz."

Komşu esnafın da yavaş yavaş dükkanını açmaya başladığını dile getiren Duman, yaraların el birliğiyle sarılacağını ve ilçenin yeniden ayağa kalkacağına inandığını sözlerine ekledi.