Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, havaların ısınmasıyla birlikte ilçe merkezleri ve kırsal alanlarda insan sağlığına yönelik koruyucu önlemler almaya devam ediyor.

7/24 çalışma esasıyla hareket eden Büyükşehir İlaçlama Birimi, gündüzleri genel haşere ilaçlaması ve larvalarla; geceleri ise sivrisinek ve uçkunlarla mücadele ediyor.

HBB ekipleri; vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan noktaların yanı sıra resmi kurum binalarını, konteyner kentlerin çevrelerini; foseptik çukurlar, sulak alanlar, çöp konteynerleri, gübrelik alanlar gibi noktalarda ilaçlama çalışmalarına hız kazandırdı.

Çalışmalar; uzman ekipler tarafından toz larvasit, sıvı larvasit, rezeduel, tablet ve uçkun ilaçları kullanılarak termalfog, ulv,  holder cihazları ile diğer canlıların sağlığına zarar verilmeden yürütülüyor.

Büyükşehir yetkilileri, ilaçlama biriminin planlamaları ve vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda insan sağlığına zarar veren her türlü haşereyle etkin bir şekilde mücadeleye devam edeceklerini aktardı.

İskenderun'da asayiş uygulamalarında yakalanan 6 şüpheli tutuklandı İskenderun'da asayiş uygulamalarında yakalanan 6 şüpheli tutuklandı

Ayrıca vatandaşların şikâyetlerini HBB’nin sosyal medya hesaplarıyla 444 12 06 ve Alo 153 hattı üzerinden iletebilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Whatsapp Image 2024 05 12 At 14.07.34

Editör: Reyyan Bayraktar