Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Yayınları tarafından yayınlanan “Türkiye” adlı kitabın tanıtımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun tarafından gerçekleştirildi. Girişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdimine ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un önsözüne yer verilen kitap, “Türkiye” adının uluslararası kullanımının yaygınlaşmasına da katkı sağlanması amacıyla hazırlandığı belirtildi.

Toplam 721 sayfadan oluşan Türkiye kitabı içerisinde Türk Tarihi, Cumhuriyet Tarihi, Anayasa, Yönetim Şekli ve Siyasi Yapı, Toplumsal Yaşam, Dünyada Türkiye, Türk Dış Politikası ve Güncel Meseleler, Turizm, Kültürel Yaşam, Türk Mutfağı, Sanayi, Bilim ve Teknoloji, Ekonomi, Çevre, Şehir ve İklim Değişikliği, Diğer Kamu Hizmetleri, Sağlık, Ulaşım ve Önemli Projeler, Eğitim, Gençlik ve Spor, Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik, İletişim ve Medya konularına yer verildi.

Hatay'da deprem nedeniyle evlerini terk eden çiftçiler, bahçelerinin bakımı için geri dönüyor Hatay'da deprem nedeniyle evlerini terk eden çiftçiler, bahçelerinin bakımı için geri dönüyor

thumbnail_3-62-7