İSTANBUL (AA) - LG Electronics (LG), yeni ürün serisini LG Showcase MEA 2024'te sergiledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LG Showcase MEA 2024 etkinliği bu yıl Abu Dhabi'de gerçekleştirildi.

"Birlikte Yeniden Keşfetmek" ana temasıyla düzenlenen ve 500'ün üzerinde konuğun ağırlandığı etkinlikte, en yeni ürünlerin uygulamalı şekilde deneyimlenmesine de imkan tanındı.

LG, etkinlikte, OLED teknolojisindeki son yeniliklerini tanıtırken kullanıcıların hareket halindeyken kolayca yanlarında taşıyabilmelerine olanak tanıyan, taşıma çantası tasarımına sahip, LG'nin yenilikçi 27 inç FHD akıllı ekranı StanbyME Go sergiledi.

Sergide, XBOOM hoparlör serisi, LG TONE Fit TF7, taşınabilir projektör LG CineBeam Q, yeni LG UltraGear OLED oyun monitörü, LG MyView Akıllı Monitör, mikro LED ekranlı LG MAGNIT, oyun, müzik ve ev-ofis gibi kategoriler için tamamen yenilenmiş bir ana ekranı masaya getiren en yeni LG webOS da yer aldı.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen LG Ortadoğu ve Afrika Üst Yönetcisi (CEO) Il Hwan Lee, her ürünlerini müşterilerin günlük yaşamlarını iyileştirme hedefiyle tasarladıklarını aktardı.

LG'nin ayrıca TV'lerinde kullanılacak, güçlü yapay zeka özellikleri sunacak ve genel izleme deneyimini geliştirecek yeni α (Alfa)11 işlemcisini de sergiledi. Önceki modele göre dört kat daha güçlü olan bu yeni işlemci, netliği, rengi ve keskinliği iyileştirecek, ayrıca grafik performansında yüzde 70'lik bir iyileşme ve yüzde 30'a kadar daha hızlı işlem hızı sağlayacak.

Türk öğrenciler Huawei ICT Competition Küresel Finali'nden ödülle döndü Türk öğrenciler Huawei ICT Competition Küresel Finali'nden ödülle döndü

Lee, "LG Showcase MEA 2024 etkinlimizi de bu bağlılığın bir kanıtı olarak görüyor, amiral gemisi ürünlerimizi sergilemekten gurur duyuyoruz. Bu ürünlerin her biri, kullanıcıların eğlence deneyimini ve evlerinin iç mekanını bir üst seviyeye çıkartma ve daha iyi bir yaşam yaratma hedefimizle uyumlu olarak, tüketicilerin gereksinimleri göz önünde bulundurularak pratik yeniliklerle tasarlandı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa