İSTANBUL (AA) - Mitsubishi Electric Türkiye Teknik Departman Müdürü Erdinç Öntaş, evlerde iç hava koşullarının iyileştirilmesi için yaz sezonu öncesinde klima bakımı ve filtre temizliğinin yapılması gerektiğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, özellikle bu yıl mevsim ortalamalarının üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle klimaların yoğun ve aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacağı belirtildi.

Yüksek hava sıcaklıklarının hayatı zorlaştırdığı yaz aylarında yaşanılan mekanlarda konforlu ve ferah bir ortam sunan klimalarda, küresel ısınma ve enerji maliyetleri göz önüne alındığında, yüksek verimli ve tasarruflu kullanım imkanı sunan modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Bakımlarını yaz dönemine bırakmadan bahar aylarında yaptıran klima kullanıcıları, yaz dönemi yoğunluklarından etkilenmeden periyodik bakımını tamamlayıp yaza konforlu bir şekilde girebiliyor.

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, sıcak yaz aylarına girerken klimanın soğutma performansını ve filtreleme kalitesini artırmak, ortamın konforunu sürekli kılabilmek için yaz öncesi bakımın önemini vurguluyor. Klimalarda standart ve opsiyonel filtrelerin kontrolü ve gerekirse değişiminin zamanında yapılması, klima bakımında büyük önem taşıyor.

TARSİM 8. Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresi'ne katılım sağladı TARSİM 8. Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresi'ne katılım sağladı

Yüksek enerji tasarrufu, iç hava kalitesi, sessizlik ve uzaktan yönetim gibi ileri teknolojik özelliklere sahip kaliteli klimaları ile müşteri memnuniyetini ileri seviyeye taşımayı amaçlayan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, satış sonrasında da yüksek memnuniyete dayalı müşteri deneyimi yaratmayı amaçlıyor.

Türkiye'nin dört bir yanındaki 181 iş ortağından oluşan uzman bayi ve yetkili servislerini, satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerine entegre eden şirket, "mükemmellik dengesi" kavramı olarak tanımladığı bu süreç ile en yüksek müşteri memnuniyetini hedefliyor. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri'nin hizmetleri sayesinde kullanıcılar klimalarından olabilecek en yüksek verimi alabiliyor, tam performansla uzun yıllar faydalanabiliyor.

- Doğru kullanım da en az bakım kadar önemli

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, verimliliği artırmak, enerji tüketimini azaltmak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için klimaların periyodik bakımının yılda en az iki kez yaptırılması tavsiyesinde bulunuyor.

Konfor için üretilen klimayı soğutma modunda çalıştırırken gereğinden düşük sıcaklıklara ayarlamak veya yüksek üfleme hızını kullanmak, daha fazla enerji tüketimine neden oluyor. Bu nedenle Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, sıcak yaz günlerinde daha konforlu, sessiz bir ortam ve rahatsız etmeyecek bir hava akımı için klimaların uygun mod ve sıcaklık aralığı olan 23-26 derece aralığında çalıştırılmasını öneriyor.

Mitsubishi Electric klimalar, uzaktan kontrol özelliği sayesinde siz eve gelmeden önce mekanın istediğiniz serinliğe veya ısıya ulaşmasını sağlıyor. Uyurken vücut sıcaklığı 1-2 derece düştüğü için geceleri nem değerinin yükselmesi de bazen uykunun bölünmesine ve kalitesiz bir uykuya neden olabiliyor. Geceleri yatak odasında klima yardımıyla uygun oda sıcaklığı ve nem değerini sağlamak, uyku kalitesini artırmaya yardımcı oluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mitsubishi Electric Türkiye Teknik Departman Müdürü Erdinç Öntaş, klimaların bakım ile kontrolünün, verimlilik ve güvenlik açısından uzman ve sertifikalı yetkili bayi ve servisler tarafından yapılmasının önemine dikkati çekti.

Kullanıcıların satın aldıkları klimalarda kalitenin yanında, satın alma sonrası katma değerli hizmet ve uzatılmış garanti sürelerinin de giderek daha fazla önem kazandığını kaydeden Öntaş, "Bu noktada, geniş satış sonrası servis ağımız ve 'periyodik koruyucu bakım' hizmetimiz ile Mitsubishi Electric kullanıcılarına klimalarını uzun yıllar yüksek performansla kullanma güvencesi veriyoruz.

Bunun yanında, iklimlendirme sektöründe Türkiye'de bir ilke imza atarak tüm klimalarımızı 3 yıla ek 7 yıl ile 10 yıla uzatılmış ek garantiyle satışa sunuyor, Türkiye'de tüketicilere en uzun garanti süresini vadediyoruz. Evlerde iç hava koşullarının iyileştirilmesi için yaz sezonu öncesinde klima bakımı ve filtre temizliğinin önemini de tekrar hatırlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa