İSTANBUL (AA) - Netgsm, 2023 yılındaki globalleşme faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Red Bull Four 2 Score'un Konya elemesi tamamlandı Red Bull Four 2 Score'un Konya elemesi tamamlandı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Netgsm Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, 15 yıldır telekom sektörünün hemen hemen tüm hizmet dallarında uçtan uca altyapı ve üstyapı sistemlerini geliştirip tüketici hizmetine sunduklarını belirterek, "Entegratör olmanın temel şartı olan geliştirme ve uygulama tecrübesine sahibiz, artık telekom sektöründe entegratör olarak globalleşme zamanı geldi." ifadelerini kullandı.

Öcal, son bir yıl içerisinde çeşitli ülkelerin, telekom sektöründeki durumlarını yerinde görmek ve sektörel etkinliklere katılmak için; İspanya, Pakistan, ABD , Kazakistan, Körfez turu (Suudi Arabistan/ Cidde - Katar / Doha- BAE / Abu Dabi), Danimarka, Kuveyt, Bahreyn, Mısır , Çekya gibi bir çok ülkeye iş gezilerini gerçekleştirdiklerini ve globalleşme için planlarının oluşturduklarını belirtti.

ABD Silikon Vadisi'nde yerlerini kiralayıp şirket kuruluşuna başladıklarını belirten Öcal, nitelikli yazılım iş gücüne yerinde uygun maliyetle ulaşmak için; Kahire, Almatı ve Karachi'de yazılım firmaları kurmayı planladıklarını aktardı.

Öcal, telekom sektöründeki 5g ve 6g altyapılarının, veri merkezleri üzerinden yapay zeka uygulamalarıyla insan yaşantısını değiştireceğini vurgulayarak, "Gelecekte, gelişmiş ülkelerin diğer ülkeleri toplumsal yaşantının temelini oluşturan teknolojilerle kontrol edeceklerini, o nedenle beklemeden globalleşerek, dünyanın çeşitli yerlerindeki insan kaynaklarını değerlendirerek teknolojinin yoğun olarak geliştirildiği bölgelere yakın olup yarıştan kopmamamız gerekiyor. " açıklamasında bulundu.

Kaynak: aa