İSTANBUL (AA) - Obilet, üst üste 4. kez "Şikayetvar Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri"nde en üst düzeyde ödül olan Elmas (Diamond) ödülünün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, müşteri memnuniyeti ölçüm platformu Şikayetvar.com tarafından düzenlenen "9. A.C.E. Awards - Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri"nde online seyahat biletleme uygulaması Obilet, "Seri İlan" kategorisinde en yüksek "Müşteri Deneyim Endeksi" puanını elde ederek Elmas ödülün sahibi oldu.

Söz konusu Müşteri Deneyim Endeksi puanı belirlenirken, markaların cevaplama hızı, şikayet oranı, çözüm hızı, memnuniyet düzeyi, teşekkür oranı ve marka sadakati oranları dikkate alındı.

Obilet'in Türkçe, İngilizce, Rumence, Sırpça, Bulgarca ve İspanyolca dillerinde 7-24 hizmet verdiği müşteri iletişim kanalları bulunuyor.

Altınbaş Üniversitesi öğretim üyeleri sosyal sorumlulukla ilgili söyleşi gerçekleştirdi Altınbaş Üniversitesi öğretim üyeleri sosyal sorumlulukla ilgili söyleşi gerçekleştirdi

Ayrıca IVR ve Chatbot gibi teknolojileri de sistemine entegre ederek birçok kullanıcısının problemlerine kaynağında hızlı bir şekilde çözüm bulabiliyor. Entegre edilen yeni teknolojiler aynı zamanda kullanıcı sorunları arasında bir önceleme mekanizması oluşturulmasına yardım ederken, müşteri memnuniyeti daha başarılı bir şekilde korunmuş oluyor.

Markaların şikayet yönetimindeki başarılarının ödüllendirildiği A.C.E Awards kapsamında Şikayetvar, müşterilerle yapılan yaklaşık 1,5 milyon anketin sonuçlarına göre puanlama yapıyor. 60 farklı kategoriden müşteri deneyimini en iyi şekilde yöneten ulusal ve uluslararası markalara ödülleri veriliyor.

Kaynak: aa