Orhan Sümer, "Sayın Bakan kendi sosyal medyasından bir açıklama yapıyor. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin 2002 ve 2022 yılları arasındaki değişimi gösteren fotoğrafla tüm bunları "Biz Yaptık" iması vermeye çalışıyor. Oysa Saray İktidarının Adana'ya yaptığı tek bir kör kuruşluk yatırım yok. Üzerine, şehrin tüm değerlerini, kamu arazilerini, taşınmazları satışa çıkaran AKP İktidarıdır. Özel sektörün güç bela yaptığı girişimleri İktidar yapmış gibi göstermeye çalışmak aslında içinde bulunulan acizliğin fotoğrafıdır." dedi.

İKTİDARIN ADANA'DA AÇTIĞI FABRİKA YOK, YIKTIĞI ÇOK

Orhan Sümer, "Organize Sanayi Bölgesinin 20 yıllık değişim fotoğrafıyla bir çok fabrika açtık demek Adana'lı vatandaşlarımızın aklıyla dalga geçmektir. Çukobirlik, Tekel, Karayolları, TCDD gibi işleyen, bir çok kamu kurumu ve özel sektöre ait fabrikalar AKP döneminde ya satıldı ya kapandı. Cumhurbaşkanlığı yatırım planında dahi bu durum tescillendi. Adana 30 Büyükşehir arasında yatırım alan en sonuncu büyük kent oldu. Şırnak'tan sonra işsizlik oranında ikinciliğe geriledi. Halen milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyerek kimseyi kandıramazlar. "dedi.

TARIM VE ÜRETİM KENTİNİ, YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİLER

Orhan Sümer, "Adana tarım ve üretim kentiydi. Çalışmaya işçiler gelir, ekmek kapısı ümidiyle göç alırdı. Sanayisi işler, esnafı ekonomik çarkların altında ezilmezdi. Saray İktidarı Adana'ya öyle bir ihanet etti ki artık tarımın başkentinde vatandaşlar pazarlarda artık sebze meyve toplar hale geldi. Çiftçi tarlasını toprağını terk etti. Esnaf kepenk kapattı. Çukurova Bölgesinin inci durumundaki kent yoksulluğa mahkum edildi. Kimse çıkıp AKP döneminde Adana'yı çok farklı seviyelere getirdik demesin. İşin gerçeğin tüm Adanalu hemşehrilerimiz biliyor." dedi.