İSTANBUL (AA) - Polisan Holding, iklim değişikliği ve çevresel performans raporlaması yapan Karbon Saydamlık Projesi'nde (CDP) "B+" skorunu aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Polisan Holding, küresel çapta şirketlerin iklim değişikliği kaynaklı risklerini ve yönetim performanslarını değerlendiren 2023 CDP Raporu'nda önemli bir başarıya imza attı.

"TAYK CarrefourSA Kupası" yat yarışı başladı "TAYK CarrefourSA Kupası" yat yarışı başladı

CDP derecelendirme sonuçlarında Polisan Holding'in karbon skoru B+ olarak açıklandı. Polisan Holding, geçen yıl B- olan su yönetim skorunu da B+'ya yükseltti. Şirket, aldığı skorlarla global ortalamanın üzerine çıkarken, sektöründe "su konusunda koordineli aksiyon alan" şirketler arasına adını yazdırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Polisan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cantekin Dinçerler, şirket olarak sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için üzerlerine düşen sorumluluğun bilincinde olduklarını vurgulayarak, "Bu doğrultuda, iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. 2015'ten bu yana yayınladığımız raporlarımızla 'sürdürülebilirlik' yaklaşımımızı ortaya koyuyoruz. Uluslararası standartlara uygun sürdürülebilirlik performansı ölçümlerimizle, paydaşlarımız için şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde faaliyet gösteriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Polisan Holding'in 2017'den bu yana İklim Değişikliği Programı'na raporlama yaptığını belirten Cantekin Dinçerler şunları kaydetti:

"Globalde yaklaşık 24 bin şirketin katıldığı değerlendirmede Polisan Holding'in iklim değişikliği skoru ve su güvenliği yönetim skoru B+ olarak açıklandı. İklim değişikliği değerlendirmesinde Avrupa bölgesel ortalaması ile aynı skoru aldık ve global skor olan C'nin üzerinde bir başarı sergiledik. Geçen yıl B- olan su yönetim skorumuzu ise B+’ya yükselttik ve böylece hem globalde hem Avrupa bölgeselde C olarak açıklanan skorunun üzerinde bir performans ortaya koyduk.

Polisan Holding olarak, tüm çevresel ve sosyal etkilerimize odaklanarak iklim değişikliği ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu noktada hayati öneme sahip su güvenliği konusunda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üzerimize düşen görevi yerine getirmeye ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaya kararlıyız."

Kaynak: aa