İSTANBUL (AA) - Tamamı diyabetli sporculardan oluşan Novo Nordisk takımı, 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda yarıştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, diyabet tedavisinde 100 yıllık inovasyon ve liderliğe sahip Danimarka merkezli global sağlık şirketi Novo Nordisk'in sponsoru olduğu takım, profesyonel bisiklet sporunun en prestijli yarışlarından biri olan ve dün sona eren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katıldı.

Tamamı tip 1 diyabet ile yaşayan sporcuların yer aldığı dünyanın ilk profesyonel bisiklet takımı Novo Nordisk, 8 etaptan oluşan 1253 kilometrelik parkurda dünyanın en iyi bisikletçileri ile rekabet ederek, diyabet ile yaşayanlara ilham verdi.

Sosyal medyada en yüksek takipçili bisiklet takımlarından Novo Nordisk'in sporcuları, sosyal medya kanalları üzerinden dünya genelinde 8 milyon kişiye ulaşarak, hayallerine ulaşmak için diyabeti bir engel olarak görmeden yeteneklerinin peşinden azimle gitmenin mümkün olduğunu gösterdi. Sporcular, tüm dünyada hızla artış gösteren diyabet konusunda toplumu doğru şekilde bilgilendirip aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzına teşvik etti.

Kurulduğu günden itibaren diyabet ile yaşayan bireylerin hayatlarını iyileştirme misyonuyla bu alanda öncü çalışmalar yürüten Novo Nordisk'in bisiklet takımına ithafen 2021 yarış sezonunda "Ride for Your Life" (Hayatın için Sür) adlı belgesel çekilmişti. Belgeselde, yarışçıların diyabet teşhislerinden başlayarak özel hayatları ve yarışların arka planında yaşananların yanı sıra kronik bir hastalıkla savaşırken hayallerine inanarak peşinden koşanların hikayesi anlatılıyor.

Farklı ülkelerdeki 20 sporcudan oluşan Team Novo Nordisk, 12 yıldır Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ProSeries'de yarışan ProTeam olma özelliğini de taşıyor.
Schneider Electric, OSB Başkanları ve Bölge Müdürleri İstişare Toplantısı'nda yer aldı Schneider Electric, OSB Başkanları ve Bölge Müdürleri İstişare Toplantısı'nda yer aldı
Kaynak: aa