Aydın, Aday Adaylığının duyurusunu yaparken "Kıymetli Hataylı Hemşehrilerim ve Dar günde zor günde, iyi günde, kötü günde hep yanımızda olan Sevgili Basın mensupları: Asrın felaketini yaşadığımız şu günlerde öncelikle hepinizi sevgi saygı muhabbetle selamlıyor geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, depremde kaybettiğimiz canlarımıza rahmet, yaralılara  acil şifalar diliyorum.

Kadim şehir Hatay'ın tarihini katmanlar halinde yansıtan müze depremden sağlam çıktı Kadim şehir Hatay'ın tarihini katmanlar halinde yansıtan müze depremden sağlam çıktı

Milletimizin ve ilimizin bu zor günlerinde, sorumluluktan kaçmak amacıyla değil, taşın altına elimizi koymak, Hatay'ımızı yeniden inşa etmek amacıyla; 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Millet Milletvekilliği seçimlerinde Hatay Milletvekili Aday Adayı olmak amacıyla AkParti'mizin Hatay İl yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederek Aday Adaylığı Başvurumu gerçekleştirmiş bulunuyorum.
Yaklaşık bir yıl önce yakın dostlarımın da teşviki ile  yaptığım istişareler neticesinde aldığımız bu aday adaylığı kararımızın milletimize, ilimize, ülkemize, partimize, siz sevgili hemşehrilerime ve dostlarıma hayırlar getirmesini diliyorum.
Her şeye rağmen hayat devam ediyor, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın  Cumhurbaşkanlığında Dünya konjektörunde Türkiye yüzyılını gerçekleştirmek hepimizin görevi olduğu gibi Hatay'ımızı yeniden imar ve inşa ederek  Hatay Yüzyılını gerçekleştirmek de en büyük görevimiz olacaktır inşallah.
Amacımız Hatay'ımızın ve Hatay'ın derdini sıkıntısını her şartta ve her zeminde dile getirerek sizlerin Ankara'daki eli kolu gözü olmaktır.
Bu vesileyle bütün hemşehrilerimin dua ve desteklerini istirham ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Daha güzel günlerde görüşmek dileğiyle." ifadelerini kullandı.